This transitional style pair of night tables is made to order out of rift cut white oak with a vinyl wrapped center block on top. There is a lower open shelf and below that a drawer and removable back panel in wood to match. Each table is finished with custom, dark antique pewter hardware making them the perfect addition to a trendy bedroom. Inquire directly for modified dimensions and finishes!
Please note this is a custom, made to order item.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | Made to order, New |
| Materials: | Oak, Metal, Vinyl |
| Height: | 26 in. (66.04 cm) |
| Width: | 36 in. (91.44 cm) |
| Depth: | 22 in. (55.88 cm) |
| Condition: | Made to order, New |
| Customizable: | Yes, Custom made |
| Style: | Contemporary, Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy















