Carrocel Custom Rift Cut Steel Base Dining Table
SKU: DS-5069
Custom Dining Tables, Dining Tables
This gorgeous dining table is part of the Carrocel Custom collection. It is crafted out of solid oak with two u-shaped stainless-steel square bases. A perfect example of mixed media, it is a perfect fit for a modern, rustic style home.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | Made to order, new |
| Materials: | Oak, Steel |
| Height: | 30 in. (76.2 cm) |
| Width: | 120 in. (304.8 cm) |
| Depth: | 44 in. (111.76 cm) |
| Condition: | Made to order, new |
| Style: | Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy
















