Carrocel Custom Positano Dining chair. Featuring solid maple frame with a hand stitched covering.
Price is for C.O.M – fabric not included. Available in any fabric, finish or quantity.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New Made to Order |
| Materials: | Maple, Fabric |
| Height: | 35 in. (88.9 cm) |
| Width: | 24 in. (60.96 cm) |
| Depth: | 23.5 in. (59.69 cm) |
| Seat Height: | 19.5" |
| Condition: | New |
| Style: | Contemporary, Modern |
| Other: | Seat Depth 18.5" - 2.75 Yards per chair |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy


























