Carrocel Custom Modern Walnut Sideboard
SKU: B-2002
Bookcases, Display Cabinets, Sideboards and Buffets
Carrocel Custom, stunning rift cut walnut sideboard hand polished in a rich brown custom finish. This cabinet has 4 doors with polished stainless steel Semi-circle hardware. The richly finished walnut drawers have undermount self closing slides and are felt lined with interior dividers. All resting on top of a custom polished stainless-steel tubular frame base. This piece can be custom ordered.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New, Made to Order |
| Materials: | Walnut, Stainless Steel |
| Height: | 33 in. (83.82 cm) |
| Width: | 84 in. (213.36 cm) |
| Depth: | 19 in. (48.26 cm) |
| Condition: | New, Made to Order |
| Style: | Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy















