Carrocel Custom Modern Oak Dining Table with Brass Eiffel Pedestals
SKU: DS-5207
Dining Tables, Custom Dining Tables
Carrocel Custom Modern Oak Dining Table with Brass Eiffel Pedestals. Beautiful rift-cut oak top with textured satin finish in a warm dark gray finish. Featuring our newly designed Eiffel curved brass pedestals. All hand crafted here in Toronto, Canada using the finest materials available. Customers can custom order this table in different sizes and finishes. Please inquire for more details.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Oak, Metal, Brass |
| Height: | 30.25 in. (76.84 cm) |
| Width: | 120 in. (304.8 cm) |
| Depth: | 48 in. (121.92 cm) |
| Condition: | New |
| Style: | Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy





















