Carrocel Custom Modern Macassar Dining Table
SKU: DS-5100
Custom Dining Tables, Dining Tables
Carrocel Custom Modern Macassar Dining Table. New made to order dining table. Modern sleek design with two pedestal columns accented with brass details. Table opens up for two table extensions which can be hidden and stored.
Closed W: 72 H: 30 D:44
Opened W: 90 H: 30 D:44
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New, Made to Order |
| Materials: | Macassar, Brass |
| Height: | 30 in. (76.2 cm) |
| Width: | 90 in. (228.6 cm) |
| Depth: | 44 in. (111.76 cm) |
| Condition: | New, Made to Order |
| Customizable: | Size and Finish - Pricing will Vary |
| Style: | Art Deco, Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy























