This Carrocel Custom made acrylic console features a walnut trestle with a polished lacquer top. Its finished off with acrylic legs and classic brass feet. This piece accentuates the stunning wood grain, while the acrylic legs give it a modern touch. This console is versatile and can be incorporated into any room.
This is a custom, made to order product. Lead times of 12 weeks plus delivery.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New, Custom. |
| Materials: | Acrylic, Wood, Walnut, Brass |
| Height: | 33.5 in. (85.09 cm) |
| Width: | 68 in. (172.72 cm) |
| Depth: | 18 in. (45.72 cm) |
| Condition: | New, Custom. |
| Style: | Modern |
| Other: | Made to Order - Lead times 12-15 weeks |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy


























