Carrocel Custom Macassar Modern Sideboard Buffet
SKU: B-2004
Bookcases, Display Cabinets, Sideboards and Buffets
This modern sideboard buffet is a Carrocel Custom piece. It has four doors with four drawers at the top and two shelves beneath, with round metal doorknobs and metal leg tips. A trendy piece crafted out of Macassar wood, perfect for a trendy home. This buffet is custom made to order, lead times range from 8-12 weeks.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New, Made to Order |
| Materials: | Macassar, Brass, Walnut |
| Height: | 36.25 in. (92.08 cm) |
| Width: | 82 in. (208.28 cm) |
| Depth: | 17 in. (43.18 cm) |
| Condition: | New, Made to Order |
| Style: | Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy


















