Carrocel Custom Made Walnut Art Deco Style Dining Table
SKU: DS-5060
Custom Dining Tables, Dining Tables
This modern art deco style dining table is made to order. Composed of solid walnut, it contains two leaves and sits atop a pedestal base. A neatly designed piece perfect for any dining room. This is a custom, made to order table. Lead times range from 8-12 weeks.
H: 30.25” W: 120” D: 54” Width (longest, with 2 leaves): 168”
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New, Made to Order |
| Materials: | Walnut |
| Height: | 30.25 in. (76.84 cm) |
| Width: | 120 in. (304.8 cm) |
| Depth: | 54 in. (137.16 cm) |
| Condition: | New, Made to Order |
| Style: | Art Deco, Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy

















