Carrocel Custom Macassar Slab Top Modern Dining Table
SKU: DS-5066
Custom Dining Tables, Dining Tables
$18,500
This made to order dining table is part of the Carrocel Custom collection. Crafted out of Macassar, the table sits atop two rectangular pedestal bases fitted with metal detail. A perfect fit for a modern home!
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New, Made to order |
| Materials: | Macassar, Metal |
| Height: | 30 in. (76.2 cm) |
| Width: | 108 in. (274.32 cm) |
| Depth: | 48 in. (121.92 cm) |
| Condition: | New, Made to order |
| Style: | Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy













