Carrocel Custom Macassar Sideboard Buffet Credenza
SKU: B-2022
Console Tables, Sideboards and Buffets
Carrocel Custom made Macassar sideboard, made of hand polished Macassar, accentuated with parchment finished drawers adorned with gold leaf hardware perched upon a solid brass patinated base.
This item is new, custom made to order.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New, Made to order |
| Materials: | Macassar, Brass |
| Height: | 32 in. (81.28 cm) |
| Width: | 78 in. (198.12 cm) |
| Depth: | 18.25 in. (46.36 cm) |
| Condition: | New, Made to order. Approximately 12 Weeks Delivery. |
| Customizable: | Yes, Prices May Vary |
| Style: | Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy





















