Carrocel Custom Frank Counter Stool. Sleek modern styled counter stool with a curved back and well proportioned seating space. Sculpted wood frame with modern contour design. Price includes chair fame in wood stain finish, fabric material is additional based on selection.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Wood |
| Height: | 39.75 in. (100.97 cm) |
| Width: | 20 in. (50.8 cm) |
| Depth: | 22.5 in. (57.15 cm) |
| Seat Height: | 27.5" |
| Condition: | New |
| Customizable: | Yes, Finish and Fabric |
| Style: | Modern |
| Other: | List price is COM |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy



















