Carrocel Original Designed Flusso Dining Chair. Beautifully sculpted with gentle curves and graceful show wood detailing. A true original hand crafted frame available only at Carrocel.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Wood, Fabric |
| Height: | 30 in. (76.2 cm) |
| Width: | 24 in. (60.96 cm) |
| Depth: | 23.5 in. (59.69 cm) |
| Seat Height: | 18" |
| Condition: | New |
| Customizable: | Yes, Prices May Vary |
| Style: | Modern, Contemporary |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy























