Carrocel Custom Belford Dining Chair. Available in arm or side variants. Clients can choose from an array of wood stain finishes. Fabric or leather material is not included but available for ordering here in our Carrocel textile gallery featuring many different popular brands. 2 Yards required per chair. Seat Depth 19″
| Country: | Italy |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Beechwood, Fabric |
| Height: | 37 in. (93.98 cm) |
| Width: | 22 in. (55.88 cm) |
| Depth: | 23 in. (58.42 cm) |
| Seat Height: | 20" |
| Condition: | New, Made to Order |
| Customizable: | Yes - Finish and Fabric |
| Style: | Modern |
| Other: | Fabric Material Extra - Approx 2 Yards Per Chair |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy
















