Carrocel Custom Art Deco Style Walnut Sideboard Buffet
SKU: B-2005
Bookcases, Display Cabinets, Sideboards and Buffets
$28,600
This made to order, art deco style buffet is crafted out of solid walnut. It has three large drawers in the middle with two curved doors on the ends with three shelves inside. A functional and beautiful piece, perfect for a classic home. This piece is made to order.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New, Made to Order |
| Materials: | Walnut, Metal |
| Height: | 38 in. (96.52 cm) |
| Width: | 96 in. (243.84 cm) |
| Depth: | 21.25 in. (53.98 cm) |
| Condition: | New, Made to Order |
| Style: | Art Deco |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy















