American Transitional Mahogany Coffee Table. Artistically finished and highlighted to accent the rich mahogany wood grains in a dark espresso brown finish. Simplistic rectangular design with open storage compartment, perfect for coffee table books and accessories. Made in the USA, New.
| Country: | USA |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Mahogany |
| Height: | 19 in. (48.26 cm) |
| Width: | 48 in. (121.92 cm) |
| Depth: | 28 in. (71.12 cm) |
| Condition: | New |
| Style: | Transitional |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy















